Numer katalogowy: YLFP-12-BS
Kod EAN: 5902335202256
Numer katalogowy części: YLFP-12-BS
Producent części: Inny
Numery katalogowe zamienników: YTZ10S, YT12A-BS
Pojemność: 10 Ah
Napięcie: 12V
Waga (z opakowaniem): 1 kg
Akumulator LFP nie wolno rozładować, ani przeładować powyżej określonego poziomu. Napięcie poniżej 12,00V oraz powyżej 16,80V spowoduje jego natychmiastowe oraz nieodwracalne uszkodzenie. Aby temu zapobiec, zainstalowano w akumulatorze system BMS.
Akumulator LFP jest w pełni naładowany, jeżeli napięcie spoczynkowe osiągnie poziom około 13,50V, a w połowie naładowany przy napięciu spoczynkowym około 13V. 12,50V i mniej wskazuje na jego rozładowanie.
Akumulatory LFP ładujemy ładowarką z limiterem napięcia (w trybie przystosowanym do akumulatorów AGM, GEL). Zakres napięcia ładowania powinien oscylować między 14,40V a max. 14,80V.